Osman Makal

Sunucular Artık Türk Lirası Üzerinden Ücretlendirilecek (IPTAL EDİLDİ!)

Sunucular Artık Türk Lirası Üzerinden Ücretlendirilecek (IPTAL EDİLDİ!)

Müşterilerimizin talepleri ve bilindiği üzere 12.09.2018 tarihli 30534 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yayımı tarihinde yürürlüğe giren Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair 12.09.2018 tarihli ve 85 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı’nı uygulamak için hizmet fiyatlarımızı Türk Lirası üzerinden ücretlendirmeye 1 Ekim 2018 tarihi itibari ile başlıyoruz.

1 Ekim Tarihi itibari ile bir aylık sürenin 730 saat üzerinden hesaplanması ile oluşan yeni fiyatlandırma alt kısımda yer alan şekilde belirlenmiştir.

Paket Süre Fiyat
Başlangıç 1 Ay (730 Saat) ₺25 Türk Lirası
Ekonomik 1 Ay (730 Saat) ₺50 Türk Lirası
Avantaj 1 Ay (730 Saat) ₺100 Türk Lirası
Profesyonel 1 Ay (730 Saat) ₺200 Türk Lirası

Eklentiler için belirlenen ücretlendirme alt kısımda yer almaktadır.

Eklenti Süre Fiyat
Her 100 Gigabyte için trafik aşım ücreti Tek Seferlik ₺2,50 Türk Lirası
500Gbps AntiDDoS Firewall Hizmeti 1 Ay (730 Saat) ₺90 Türk Lirası

Yayınlanan tüm fiyatlara yasal vergiler dahil edilmiştir.

Şuan devam eden kampanyamızın sağladığı fiyat avantajının kaybolmaması adına değişiklik devam eden kampanyamızın bitimi ile 1 Ekim 2018 tarihi itibariyle gerçekleşecektir.

Sunduğumuz hizmetin sağlanmasında gerekli ham madde ve malzemenin fiyatlarındaki değişikliklere göre hizmet fiyatlarımız 1 Ekim 2018 tarihi itibari ile mevcut ve yeni müşterilerimiz için her ayın ilk günü belirlenecektir.

Fiyatlarda aşağıya veya yukarıya doğru gerçekleşecek değişiklikler blog sayfamızdan duyurulacak olup, hesap sahibi kullanıcılara bildirim olarak blog sayfası yazımız bildirilecektir. Fiyatların sonraki dönem için sabit kalması durumunda ise herhangi bir duyuru yapılmayacaktır.

Yayınladığımız bu fiyatlara göre blog yazımızı sizlerle paylaştığımız 20 Eylül 2018 tarihli döviz kurunu göz önüne alacak olursak (1 Dolar karşılığı 6.30 Türk Lirası) paket fiyatlarımızı yurt dışında yer alan diğer servis sağlayıcılar ile kıyaslamanız için bir tablo paylaşıyoruz.

Özellikler DigitalOcean Vultr İlkbyte
1 CPU / 1GB Memory ₺31.5 ₺31.5 ₺25 ( Aylık ₺6.50 Kazanç )
1 CPU / 2GB Memory ₺63 ₺63 ₺50 ( Aylık ₺13 Kazanç )
2 CPU / 4GB Memory ₺126 ₺126 ₺100 ( Aylık ₺26 Kazanç )
4 CPU / 8GB Memory ₺252 ₺252 ₺200 ( Aylık ₺52 Kazanç )

Tablo da sadece işlemci, memory ilişkisine dayalı fiyat karşılaştırması yapılmıştır.

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizlerle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.
Saygılarımızla.

**DÜZELTME: **

Kapsamı belirtilmeden yürürlüye konulmak istenilen kararnamenin kapsamına verdiğimiz hizmetlerin girip, girmediği konusunda net bir bilgi alınmadığı için bu değişikliği Türk Lirası geçişinde mevcut fiyat avantajımızı kaybedecek olmamızdan dolayı erteleme kararı aldık. Şuan 1 USD karşılığı 3.99 TL sabit kur kampanyasına bir ay daha devam ediyoruz.

İlerki gelecekte eğer kararname kapsamında bizim sunduğumuz hizmet etkilenmiyor ise fiyat avantajı sağlamak adına USD üzerinden satışa devam edilecektir.

**DÜZELTME 2: **

Kararname ile ilgili olarak kapsamdan bilişim şirketleri çıkartılmış olup fiyat avantajımızı kaybedeceğimiz için Türk Lirası üzerinden satışı iptal etmiş bulunmaktayız.

ALINTI: Türkiye’de yerleşik kişilerin kendi aralarında yapacakları sözleşmeler dışında kalan menkul satış ve kiralama sözleşmelerinde, bilişim teknolojileri kapsamında yurt dışında üretilen yazılımlara ilişkin satış sözleşmelerinde, donanım ve yazılımlara ilişkin lisans ve hizmet sözleşmelerinde, gemilere ilişkin finansal kiralama (leasing) sözleşmelerinde sözleşme bedeli ve bu sözleşmelerden kaynaklanan diğer ödeme yükümlülükleri döviz cinsinden veya dövize endeksli olarak kararlaştırılabilecek.

1153 okunma

Yorumlar


M. Fatih B. 20.09.2018 18:29
Merhaba öncelikle sistem harika test ettim. Güzel yatırımlar yapılmış. Uygulayacağınız fiyatlarla çok fazla kişiye ulaşabileceğiniz endişesi taşiyorum. Sonuç itibari ile insanların alışkanlıklarını değiştirmeleri için böyle kısa vade 1 yada 2 ay olarak değilde daha uzun vadelerler sabit ve biraz daha düşük fiyat uygulaması ile devam etmeniz bu güzel hizmetin daha fazla kullanılmasına vesile olacaktır. 

Başarılarınızın ve güzel çalışmalarınızın devamını diliyorum.

Yorumunuz